תיקון 190

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה – עוזרים לכם לנצל את הטבת המס

בשנת 2012 נכנס לתוקף תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, תיקון המאפשר כיום, הלכה למעשה, לגמלאים וחוסכים מבוגרים ליהנות מהטבות מס איכותיות כאשר הם חוסכים כסף ומשקיעים אותו באמצעות קופות גמל, תוך שהם נהנים מנזילות מלאה של הכסף. חברת וילנצ'יק פמילי אופיס וניהול הון מספקת ללקוחותיה מגוון רחב של שירותי תכנון וניהול פיננסי, כאשר אנו גם מתמחים בבדיקה וייעוץ לגבי ניצול הטבת המס במסגרת תיקון 190 – נשמח לבחון את מצבכם הפיננסי ולעזור לכם למקסם את ההון שלכם תוך ניהול סיכונים חכם.

מהותו של תיקון 190

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה בוצע כדי להעלות את האטרקטיביות של חיסכון בקופות גמל, בעיקר בקרב גמלאים וכאלו הקרובים לגיל פרישה. התיקון נוגע בהטבות מיסוי לגבי כספים הנחסכים ומושקעים בקופות גמל, לפי תנאים מסוימים. התיקון מגדיל בפועל את הפטורים ממס ואת הטבות המס על כספים שנחסכו לתקופת הזקנה והפרישה מעבודה ומאפשר לעשות זאת באמצעות חיסכון חודשי לאורך שנים וגם באמצעות הפקדה חד פעמית לקופת גמל לפי תיקון 190.

במציאות הכלכלית של השנים האחרונות, בה הריבית נמוכה מאוד והאינפלציה אף היא נמוכה ואיטית, השקעה באפיק של קופת גמל לפי תיקון 190 היא אטרקטיבית ומשתלמת במקרים רבים. המתכננים הפיננסיים של חברת וילנצ'יק יבחנו את מצבכם הפיננסי הכולל וייעצו לכם האם משתלם וכדאי לכם להעביר חלק מההון שלכם לאפיק השקעה זה.

תיקון 190

 

בבסיסו, תיקון 190 מאפשר לגמלאים, לאנשים המתקרבים לגיל פרישה או אפילו לשכירים בעלי הכנסה גבוהה לבצע הפקדה שוטפת או חד פעמית לקופת גמל, כאשר משיכת הכספים אפשרית בצורת קצבה עם פטור ממס לכל החיים או במשיכה חד פעמית ובתשלום מס מופחת של 15% על הרווח הנומינלי.

יתרונות של השקעה וחיסכון בקופת גמל

  • תשואות טובות ויציבות לרוב בקופות הגמל.
  • עלויות חיסכון והשקעה נמוכות – דמי ניהול נמוכים.
  • יתרונות מיסוי – פטור ממס על קצבה מכספי קופת גמל או 15% מס מופחת (במקום 25% מס רווח הון רגיל) במשיכה חד פעמית של הכסף.
  • אפשרות לעבור בקלות ובחינם בין מסלולי השקעה בקופת הגמל.
  • ניהול סיכונים חכם באמצעות פיזור השקעות.
  • הגדרת מוטבים לקבלת הכסף במקרה של פטירה בטרם עת – ללא צורך בצו ירושה או צוואה.

מה קורה בפועל?

אם המתכננים הפיננסיים שלנו בחברת וילנצ'יק פמילי אופיס הגיעו למסקנה שכדאי עבורכם כלכלית להשקיע חלק מהונכם באפיק של קופת גמל לפי תיקון 190, ניתן לבצע הפקדה חד פעמית בסכום המבוקש או הפקדות תקופתיות לפי הסכום הפנוי/המתאים. הגוף המנהל את קופת הגמל ישקיע את הכספים לפי מדיניות ההשקעה של הקופה הנבחרת – אפשרי לעבור בין מסלולי השקעה, בחינם וללא אירוע מס.

לפי תיקון 190, מרגע שעברתם את גיל 60, תוכלו למשוך את הכספים מקופת הגמל שלכם דרך קצבה חודשית פטורה ממס לחלוטין או במשיכה חד פעמית פשוטה, כאמור עם תשלום מס מופחת של 15% על הרווח הנומינלי.

השקעה בקופת גמל לפי תיקון 190 מתאימה על פי רוב לאנשים המתקרבים לגיל 60 או אשר עברו גיל זה. כמו כן, תיקון 190 עשוי להתאים לשכירים בעלי משכורת גבוהה שרוצים לנצל מסלול חיסכון עם הטבות מס אחרי שכבר הגיעו לתקרת ההפקדה הפנסיונית המאפשרת הטבות מס במסלולי חיסכון אחרים.

רוצים לדעת האם גם אתם יכולים להרוויח מהשקעה בקופת גמל לפי תיקון 190? פנו אלינו היום ואתם בדרך הנכונה לניהול פיננסי חכם ומוכוון לתוצאות עבורכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה

כנס תחזיות 2023 שוק ההון והנדל"ן
נחלת בנימין 63, תל אביב, 22.12.22 20:00

השאירו פרטים ונחזור אליכם לאישור

כנס גמלאי בנק ישראל, מלון וורט ירושלים, 8.12.22 09:00

השאירו פרטים ונחזור אליכם לאישור